LiveScore.com Soccer your no.1 LiveScore service since 1998

LiveScore.com Hockey : Russia

MHL

your no.1 LiveScore service since 1998

Russia Hockey Live Scores by LiveScore

Russia - MHL
September 25
FT
Amurskie Tigry
5
(
1
2
2
)
 
Sakhalinskie Akuly
2
(
0
1
1
)
FT
Avto Yekaterinburg
2
(
1
0
1
)
 
Omskie Yastreby
3
(
1
1
1
)
Postp.
Stalnye Lisy
(
)
 
Kuznetskie Medvedi
(
)
FT
Tolpar
6
(
3
2
1
)
 
Sibirskie Snaipery
3
(
0
1
2
)
OT
Tyumensky Legion
2
(
0
1
0
1
)
 
Sarmaty
1
(
0
1
0
0
)
Canc.
Tolpar
(
)
 
Snezhnye Barsy
(
)
Postp.
Krasnaya Armiya
(
)
 
Loko
(
)
FT
MHC Spartak
3
(
2
1
0
)
 
SKA-Varyagi
0
(
0
0
0
)
FT
Mamonty Yugry
3
(
1
2
0
)
 
Ladya Togliatti Juniors
2
(
0
1
1
)
FT
Reaktor
3
(
2
1
0
)
 
Irbis Kazan
8
(
1
2
5
)
FT
Kapitan Stupino
1
(
0
0
1
)
 
MHC Dynamo
6
(
2
1
3
)
FT
Mikhaylov Academy
2
(
1
1
0
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
7
(
1
3
3
)
Postp.
Russkie Vityazi
(
)
 
SKA-1946
(
)
September 26
FT
Amurskie Tigry
3
(
0
0
3
)
 
Sakhalinskie Akuly
6
(
2
1
3
)
FT
Avto Yekaterinburg
4
(
1
0
3
)
 
Omskie Yastreby
2
(
1
0
1
)
Postp.
Stalnye Lisy
(
)
 
Kuznetskie Medvedi
(
)
FT
Tolpar
3
(
1
2
0
)
 
Sibirskie Snaipery
4
(
0
3
1
)
FT
Tyumensky Legion
1
(
0
0
1
)
 
Sarmaty
2
(
1
1
0
)
FT
Kapitan Stupino
1
(
1
0
0
)
 
MHC Dynamo
3
(
2
0
1
)
Postp.
Krasnaya Armiya
(
)
 
Loko
(
)
OT
MHC Spartak
3
(
1
1
0
1
)
 
SKA-Varyagi
2
(
0
2
0
0
)
Postp.
Russkie Vityazi
(
)
 
SKA-1946
(
)
FT
Mamonty Yugry
5
(
3
2
0
)
 
Ladya Togliatti Juniors
2
(
1
1
0
)
Canc.
Tolpar
(
)
 
Snezhnye Barsy
(
)
FT
Mikhaylov Academy
0
(
0
0
0
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
1
(
1
0
0
)
September 28
Postp.
Reaktor
(
)
 
Chaika
(
)
FT
Sputnik Almetyevsk
1
(
0
0
1
)
 
Irbis Kazan
3
(
2
0
1
)
September 29
FT
Amurskie Tigry
0
(
0
0
0
)
 
Tayfun
3
(
1
1
1
)
OT
Tolpar
1
(
0
0
1
0
)
 
Omskie Yastreby
2
(
1
0
0
1
)
AP
Tyumensky Legion
3
(
0
2
0
0
1
)
 
Ladya Togliatti Juniors
2
(
0
1
1
0
0
)
Canc.
Avto Yekaterinburg
(
)
 
Snezhnye Barsy
(
)
AP
Avto Yekaterinburg
5
(
0
3
1
0
1
)
 
Sibirskie Snaipery
4
(
1
1
2
0
0
)
FT
MHC Spartak
3
(
1
0
2
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
1
(
0
1
0
)
FT
Mamonty Yugry
2
(
2
0
0
)
 
Sarmaty
1
(
0
1
0
)
Postp.
Reaktor
(
)
 
Chaika
(
)
FT
Sputnik Almetyevsk
5
(
1
2
2
)
 
Irbis Kazan
3
(
1
1
1
)
FT
Russkie Vityazi
1
(
0
1
0
)
 
MHC Dynamo
3
(
0
1
2
)
FT
HC Riga
1
(
0
1
0
)
 
Atlanty
2
(
0
1
1
)
FT
Mikhaylov Academy
3
(
2
1
0
)
 
SKA-Varyagi
2
(
1
1
0
)
September 30
AP
Tolpar
2
(
0
1
1
0
0
)
 
Omskie Yastreby
3
(
0
2
0
0
1
)
FT
Amurskie Tigry
2
(
1
0
1
)
 
Tayfun
6
(
4
1
1
)
OT
Tyumensky Legion
2
(
2
0
0
0
)
 
Ladya Togliatti Juniors
3
(
0
1
1
1
)
Canc.
Avto Yekaterinburg
(
)
 
Snezhnye Barsy
(
)
FT
Avto Yekaterinburg
4
(
1
2
1
)
 
Sibirskie Snaipery
3
(
0
3
0
)
OT
MHC Spartak
2
(
1
0
0
1
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
1
(
0
0
1
0
)
FT
Mamonty Yugry
3
(
1
1
1
)
 
Sarmaty
1
(
1
0
0
)
FT
HC Riga
0
(
0
0
0
)
 
Atlanty
1
(
0
0
1
)
Postp.
Kapitan Stupino
(
)
 
SKA-1946
(
)
AP
Mikhaylov Academy
3
(
0
0
3
0
0
)
 
SKA-Varyagi
4
(
0
2
1
0
1
)
FT
Russkie Vityazi
1
(
1
0
0
)
 
MHC Dynamo
3
(
0
2
1
)
October 1
FT
Sputnik Almetyevsk
2
(
0
0
2
)
 
Chaika
4
(
0
1
3
)
October 2
14:00
Sputnik Almetyevsk
(
)
 
Chaika
(
)
October 3
10:00
HC Riga
(
)
 
MHC Dynamo
(
)
10:00
Krylya Sovetov
(
)
 
MHC Spartak
(
)
October 4
06:00
Sibirskie Snaipery
(
)
 
Belye Medvedi
(
)
10:00
Dynamo St. Petersburg Juniors
(
)
 
Krasnaya Armiya
(
)
10:00
HC Riga
(
)
 
MHC Dynamo
(
)
10:00
Krylya Sovetov
(
)
 
MHC Spartak
(
)
10:00
Ladya Togliatti Juniors
(
)
 
Irbis Kazan
(
)
10:00
SKA-Varyagi
(
)
 
Atlanty
(
)
12:00
Sarmaty
(
)
 
Chaika
(
)
October 5
08:00
Tyumensky Legion
(
)
 
Tolpar
(
)
10:00
SKA-Varyagi
(
)
 
Atlanty
(
)
11:30
Sibirskie Snaipery
(
)
 
Belye Medvedi
(
)
13:00
Irbis Kazan
(
)
 
Ladya Togliatti Juniors
(
)
13:00
Omskie Yastreby
(
)
 
Stalnye Lisy
(
)
Canc.
Snezhnye Barsy
(
)
 
Belye Medvedi
(
)
14:00
Mamonty Yugry
(
)
 
Avto Yekaterinburg
(
)
14:00
Sarmaty
(
)
 
Chaika
(
)
15:30
Dynamo St. Petersburg Juniors
(
)
 
Krasnaya Armiya
(
)
October 6
12:00
Tyumensky Legion
(
)
 
Tolpar
(
)
13:00
Omskie Yastreby
(
)
 
Stalnye Lisy
(
)
Canc.
Snezhnye Barsy
(
)
 
Belye Medvedi
(
)
14:00
Mamonty Yugry
(
)
 
Avto Yekaterinburg
(
)
14:00
Reaktor
(
)
 
Sputnik Almetyevsk
(
)
15:30
HC Riga
(
)
 
Sakhalinskie Akuly
(
)
October 7
14:00
Reaktor
(
)
 
Sputnik Almetyevsk
(
)
15:00
Loko
(
)
 
Russkie Vityazi
(
)
15:30
Almaz
(
)
 
Kapitan Stupino
(
)
15:30
HC Riga
(
)
 
Sakhalinskie Akuly
(
)
16:00
MHC Dynamo
(
)
 
Amurskie Tigry
(
)
16:00
SKA-1946
(
)
 
Krylya Sovetov
(
)
October 8
10:00
SKA-Varyagi
(
)
 
Krasnaya Armiya
(
)
11:30
Sibirskie Snaipery
(
)
 
Stalnye Lisy
(
)
13:00
Ladya Togliatti Juniors
(
)
 
Chaika
(
)
14:00
Sarmaty
(
)
 
Irbis Kazan
(
)
15:00
Loko
(
)
 
Russkie Vityazi
(
)
15:30
Almaz
(
)
 
Kapitan Stupino
(
)
15:30
Dynamo St. Petersburg Juniors
(
)
 
Atlanty
(
)
16:00
MHC Dynamo
(
)
 
Amurskie Tigry
(
)
16:00
SKA-1946
(
)
 
Krylya Sovetov
(
)
Russia - MHL - Eastern
#
Team Name
P
W
WOT
LOT
L
F
A
GD
Pts
1
Irbis Kazan
9
7
0
0
2
36
20
16
14
2
Sputnik Almetyevsk
9
7
0
0
2
33
19
14
14
3
Avto Yekaterinburg
8
6
0
0
1
30
18
12
14
4
Tolpar
8
4
0
0
2
32
18
14
10
5
Omskie Yastreby
8
2
0
0
3
18
18
0
10
6
Tyumensky Legion
12
2
0
0
7
19
37
-18
9
7
Mamonty Yugry
5
4
0
0
1
15
9
6
8
8
Ladya Togliatti Juniors
6
1
0
0
2
19
21
-2
7
9
Chaika
5
3
0
0
2
16
13
3
6
10
Sarmaty
6
2
0
0
3
11
10
1
5
11
Reaktor
8
2
0
0
5
16
23
-7
5
12
Sibirskie Snaipery
8
2
0
0
5
21
31
-10
5
13
Stalnye Lisy
2
2
0
0
0
7
2
5
4
14
Kuznetskie Medvedi
8
1
0
0
6
15
37
-22
3
15
Belye Medvedi
6
1
0
0
5
9
21
-12
2
Russia - MHL - Western
#
Team Name
P
W
WOT
LOT
L
F
A
GD
Pts
1
Loko
10
9
0
0
1
44
17
27
18
2
Russkie Vityazi
10
7
0
0
2
40
19
21
16
3
Dynamo St. Petersburg Juniors
12
7
0
0
4
36
26
10
15
4
MHC Dynamo
8
7
0
0
1
29
13
16
14
5
SKA-1946
8
5
0
0
2
35
22
13
12
6
Almaz
8
6
0
0
2
26
15
11
12
7
MHC Spartak
6
3
0
0
1
14
7
7
10
8
HC Riga
10
4
0
0
5
22
24
-2
10
9
Kapitan Stupino
10
4
0
0
6
24
23
1
8
10
Mikhaylov Academy
8
3
0
0
4
20
24
-4
7
11
Atlanty
8
3
0
0
4
19
34
-15
7
12
Tayfun
10
3
0
0
7
18
26
-8
6
13
Krasnaya Armiya
4
2
0
0
1
15
10
5
5
14
Krylya Sovetov
4
2
0
0
1
8
9
-1
5
15
Amurskie Tigry
10
2
0
0
8
20
47
-27
4
16
SKA-Varyagi
12
0
0
0
10
24
50
-26
3
17
Sakhalinskie Akuly
10
1
0
0
9
15
43
-28
2
Championship play-off