LiveScore.com Soccer your no.1 LiveScore service since 1998

LiveScore.com Soccer : 21 October 2020

your no.1 LiveScore service since 1998

21 October 2020 Soccer Live Scores by LiveScore

October 21
FT
Salzburg
Lokomotiv Moscow
FT
Bayern Munich
Atletico Madrid
October 21
FT
Real Madrid
Shakhtar Donetsk
FT
Inter
Borussia Moenchengladbach
October 21
FT
Manchester City
FC Porto
FT
Olympiacos
Marseille
October 21
FT
Ajax
Liverpool
FT
FC Midtjylland
Atalanta
FT
Cardiff City
AFC Bournemouth
FT
Queens Park Rangers
Preston North End
FT
Sheffield Wednesday
Brentford
FT
Stoke City
Barnsley
FT
Watford
Blackburn Rovers
October 21
FT
RKC Waalwijk
PEC Zwolle
October 21
FT
Tirsense
Olimpico Montijo
October 21
FT
Nashville SC
FC Dallas
FT
Guangzhou Evergrande
Hebei CFFC
FT
Shenzhen FC
Tianjin Teda
FT
Club Atletico Penarol
Athletico Paranaense
FT
Colo Colo
Jorge Wilstermann
FT
River Plate
LDU de Quito
FT
Sao Paulo
Binacional
FT
Nacional
Alianza Lima
FT
Racing Club
Estudiantes Merida
October 21
FT
Lecce
Cremonese
October 21
FT
Espanyol
Mirandes
FT
Las Palmas
Castellon
FT
Lugo
Girona
FT
Ponferradina
Tenerife
FT
Almeria
Cartagena
FT
Fuenlabrada
Logrones
Postp.
Sabadell
? - ?
Alcorcon
October 21
FT
Hamburger SV
Erzgebirge Aue
October 21
FT
Giresunspor
Adanaspor
FT
Adana Demirspor
Umraniyespor
FT
Altinordu
Altay
FT
Balikesirspor
0 - 0
Boluspor
October 21
FT
Elazig Belediyespor
Diyarbakir FK AS 1977
AP
Esenler Erokspor *
Arnavutkoy Belediyespor
FT
1954 Kelkit Belediyespor
Artvin Hopaspor
AET
Catalcaspor
Sile Yildizspor
FT
Cizrespor
Siirt Il Ozel Idaresispor
FT
Isparta 32 Spor
Kestelspor
AP
Kirikkale Buyuk Anadoluspor
Duzcespor *
AP
Muglaspor *
Kizilcabolukspor
FT
Nevsehir Belediye Spor
Kozan Spor FK
FT
Ofspor
Yomraspor
FT
Sultanbeyli Belediyespor
Yalovaspor
AET
68 Aksaray Belediyespor
Malatya Yesilyurt Belediyespor
FT
Tekirdagspor
Silivrispor
FT
Fethiyespor
Nazilli Belediyespor
October 21
FT
Skive
Vendsyssel FF
FT
Fremad Amager
FC Helsingoer
FT
HB Koege
Fredericia
October 21
FT
AFC Eskilstuna
Trelleborgs FF
FT
Dalkurd FF
GIF Sundsvall
FT
Degerfors
Orgryte
FT
Norrby
Halmstads BK
FT
Oesters IF
Umeaa
FT
Vaesteraas SK
Akropolis IF
FT
Denmark
Israel
Postp.
Norway
? - ?
Belarus
October 21
Postp.
Arcahaie
? - ?
Verdes FC
AP
CD FAS
Managua FC *
October 21
FT
Gold Coast United FC
Gold Coast Knights
FT
Brisbane City
Peninsula Power
October 21
FT
Admira Moedling (A)
FC Mauerwerk
October 21
FT
FK Sumgayit-2
0 - 1
FK Kapaz
FT
FK Qarabag-2
0 - 2
Turan Tovuz
FT
FK Qaradag Lokbatan
Keshla FK-2
Canc.
Turan Tovuz
? - ?
FK Qarabag-2
October 21
FT
FC Minsk
Slavia Mozyr
October 21
FT
Naftan Novopolotsk
Arsenal Dzerzhinsk
FT
FC Orsha
FC Slonim
FT
Dynamo Brest Reserves
2 - 0
FK Slutsk Reserves
FT
FK Krupa
FK Sarajevo
FT
FK Tuzla City
Radnik Bijeljina
FT
Rudar Kakanj
Borac Banja Luka
AP
Rudar Prijedor
FK Zvijezda 09 *
FT
Velez Nevesinje
FK Klis Buturovic Polje
FT
Zeljeznicar
3 - 0
Gorazde
FT
Zrinjski Mostar
4 - 0
Slavija Sarajevo
October 21
FT
Operario Ferroviario
Cruzeiro
FT
Ponte Preta
Chapecoense AF
FT
Figueirense
CRB
FT
Cuiaba
Parana Clube
FT
Sampaio Correa
Confianca
October 21
FT
Coritiba U20
1 - 1
Sao Paulo U20 *
FT
Avai FC U20
1 - 1
Sport Recife U20
FT
Internacional U20
3 - 0
Galvez EC U20
FT
Bragantino PA U20
Atletico MG U20
FT
Londrina EC U20
2 - 2
Palmeiras U20
FT
CA Taboao Da Serra SP
0 - 29
Sao Paulo FC SP
FT
CA Juventus SP
1 - 3
Sao Jose EC
FT
Nacional AC SP
0 - 2
EC Taubate SP
October 21
FT
Partizan Cherven Bryag
Levski Sofia
FT
Drenovets
CSKA 1948
FT
Izvor
Montana
FT
Sevlievo
Slavia Sofia
FT
Yantra
Cherno More Varna
FT
Pirin Blagoevgrad
Beroe
October 21
FT
Santiago Wanderers
Antofagasta
FT
Coquimbo Unido
Universidad de Concepcion
FT
Universidad de Chile
Audax Italiano
FT
Union Espanola
Cobresal
October 21
FT
CD Jaguares
0 - 1
Deportes Quindio
FT
Deportivo Pereira
1 - 0
Tigres FC
FT
La Equidad
Cucuta
FT
AD Municipal Liberia
3 - 2
AD Santa Rosa
FT
Guanacasteca
1 - 1
Marineros de Puntarenas
Postp.
Guanacasteca
? - ?
Puntarenas FC
Postp.
Cariari
? - ?
Municipal San Ramon
FT
AD Aserri
1 - 1
Futbol Consultants
FT
Puerto Golfito
1 - 1
Barrio Mexico
October 21
FT
Doxa Katokopia
Nea Salamis
October 21
FT
Aris Limassol
Ethnikos Achnas
October 21
FT
ASIL Lysi
Omonia Aradippou
October 21
Postp.
Cray Wanderers
? - ?
Bognor Regis Town
FT
Kingstonian
Potters Bar Town
FT
Wigan Athletic
3 - 0
Charlton Athletic
FT
Crewe Alexandra
4 - 1
Queens Park Rangers
October 21
FT
Narva Trans
Flora Tallinn
October 21
Canc.
JK Parnu Sadam
? - ?
FC Kohtla-Jaerve
FT
FC Tallinn
FCI Levadia
FT
Marjamaa Kompanii
Tammeka
FT
Klaksvik
B36 Torshavn
October 21
FT
B68 Toftir II
2 - 1
Skala II
October 21
FT
AC Kajaani
MYPA
FT
TPS
0 - 1
Tips Vantaa
FT
FC Girondins de Bordeaux
1 - 1
Le Mans FC U19
FT
Angers SCO
0 - 4
Stade Lavallois Mayenne FC
October 21
FT
1860 Muenchen
Saarbruecken
FT
Hallescher FC
Meppen
FT
Kaiserslautern
Ingolstadt
FT
Unterhaching
Duisburg
FT
Viktoria Koeln 1904
Bayern Munich II
FT
Werder Bremen II
Oberneuland
FT
Wolfsburg II
BSV Rehden
Postp.
Sonnenhof Grossaspach
? - ?
VfB Stuttgart II
live 75'
Mainz 05 II
Eintracht Stadtallendorf
FT
TSG Balingen
Bayern Alzenau
FT
TSV Steinbach
Freiburg II
FT
TuS RW Koblenz
Pirmasens
October 21
Postp.
Lippstadt
? - ?
Borussia Dortmund II
FT
Fortuna Koeln
Bonner SC
FT
Oberhausen
Sportfreunde Lotte
FT
Preussen Muenster
SC Wiedenbrueck
FT
RW Ahlen
FC Wegberg-Beeck
Postp.
SV Roedinghausen
? - ?
Alemannia Aachen
FT
Schalke 04 II
FC Koeln II
October 21
FT
Apollon Smirnis
PAS Giannina
October 21
FT
Aris
6 - 0
PAS Giannina
Postp.
CD Marathon
? - ?
Honduras Progreso
Postp.
Real de Minas
? - ?
CD Real Sociedad
October 21
FT
Szeged 2011
Gyirmot
October 21
FT
Piacenza
Olbia
FT
AlbinoLeffe
Renate
FT
Alessandria
Grosseto
FT
Livorno
Novara
FT
Pontedera
Lecco
FT
Carrarese
Pistoiese
FT
Pro Sesto
Giana Erminio
FT
Pro Vercelli
Juventus U23
October 21
FT
Sudtirol
Carpi
FT
Mantova
Matelica
FT
Legnago Salus
Perugia
FT
S.S. Arezzo
Calcio Padova
FT
Vis Pesaro
Triestina
FT
Modena
0 - 0
FeralpiSalo
FT
Fermana
Gubbio
FT
Imolese Calcio
Sambenedettese
FT
R.C. Cesena
Alma Juventus Fano
FT
Ravenna
Virtus Verona
October 21
FT
Paganese
0 - 0
Virtus Francavilla
FT
Casertana
0 - 0
Catanzaro
Postp.
Palermo
? - ?
AP Turris
FT
Potenza
Teramo
Canc.
Trapani
? - ?
Vibonese
FT
Viterbese
Bisceglie
FT
Catania
Ternana
FT
Monopoli
Bari
October 21
FT
AS Casale
0 - 1
ASDC Gozzano
FT
ASD Calcio Chieri 1955
0 - 0
AC Legnano
October 21
FT
Belluno
0 - 0
Ambrosiana
October 21
FT
Mezzolara
Ghivizzano Borgoamozzano
October 21
FT
Nocerina
Torres
October 21
FT
Castrovillari
Santa Maria Cilento
Postp.
Sampdoria Primavera
? - ?
Empoli Primavera
October 21
FT
Vissel Kobe
Kashima Antlers
FT
Shonan Bellmare
Sagan Tosu
FT
Yokohama F.Marinos
Nagoya Grampus Eight
October 21
FT
Kyoto Sanga FC
Giravanz Kitakyushu
FT
Albirex Niigata
Fagiano Okayama FC
FT
Ehime FC
V-Varen Nagasaki
FT
JEF United Chiba
Zweigen Kanazawa
FT
Machida Zelvia
Avispa Fukuoka
FT
Matsumoto Yamaga
Omiya Ardija
FT
Mito Hollyhock
Montedio Yamagata
FT
Renofa Yamaguchi
Tokushima Vortis
FT
Thespakusatsu Gunma
Ventforet Kofu
FT
Tokyo Verdy
Jubilo Iwata
FT
Tochigi SC
FC Ryukyu
October 21
FT
Kataller Toyama
1 - 1
Vanraure Hachinohe
October 21
FT
Al-Sareeh
Al-Wehdat
FT
Al-Faisaly
Al-Jazeera
October 21
FT
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
Taraz
October 21
FT
Ballkani
Drita
FT
Feronikeli
FC Prishtina
FT
Gjilani
0 - 0
Trepca 89
October 21
AP
FK Jelgava
Ventspils *
FT
FK Spartaks
FK Liepaja
FT
Valmieras FK
1 - 0
FK Tukums 2000
FT
RFS
Riga FC
FT
AS Jeunesse Esch
FC Differdange 03
FT
F91 Dudelange
FC Etzella Ettelbruck
FT
FC Wiltz 71
CS Fola Esch
FT
RM Hamm Benfica
US Mondorf les Bains
FT
Racing FC Union Luxembourg
FC Rodange 91
FT
Una Strassen
US Hostert
FT
Union Titus Petange
FC Victoria Rosport
FT
Jeunesse Junglinster
2 - 2
Berdenia Berbourg
October 21
FT
Floriana
Senglea Athletic
FT
Mosta
Hibernians
FT
Sliema Wanderers
Gudja United
Postp.
Valletta
? - ?
Sirens FC
October 21
FT
Qormi FC
Swieqi United F.C.
FT
Naxxar Lions FC
San Gwann FC
FT
Saint Andrews
St. George's FC
FT
Monarcas Morelia
Mineros de Zacatecas
FT
Jaibos Tampico Madero
Pumas Tabasco
FT
Tlaxcala F.C.
Cimarrones de Sonora
October 21
FT
Codru
Dacia Buiucani
FT
CS Petrocub
Speranta
October 21
FT
Buducnost Podgorica
Rudar Pljevlja
FT
FK Bokelj
3 - 0
Kom
FT
Grbalj Radanovici
FK Arsenal Tivat
FT
Petrovac
Decic Tuzi
FT
Sutjeska
Jedinstvo BP
FT
Zeta
Ibar
FT
FK Podgorica
2 - 0
Jezero
FT
FK Iskra
OFK Titograd
October 21
FT
FC Academy Pandev
1 - 0
FK Vardar Skopje
FT
FK Bregalnica Stip
0 - 1
Belasica
FT
FK Makedonija Gjorče Petrov
FK Sasa
AP
FK Struga *
Rabotnicki
FT
KF Shkendija
KF Gostivari
FT
Kozhuf Gevgjelija
FK Sileks
AP
Renova *
Pelister
FT
Shkupi
FK Pehchevo
October 21
FT
Legia Warszawa
Slask Wroclaw
October 21
FT
Radomiak Radom
Puszcza Niepolomice
FT
Gornik Leczna
Arka Gdynia
Postp.
Chrobry Glogow
? - ?
Termalica Nieciecza
October 21
FT
Lechia Gdansk U18
1 - 2
KS Gornik Zabrze U18
FT
Korona Kielce U18
2 - 0
Zaglebie Lubin Sa U18
FT
Tekirdagspor
Silivrispor
October 21
FT
Al-Duhail SC
Al-Sadd
October 21
FT
Concordia Chiajna
1 - 0
CS Mioveni
FT
ACS Husana Husi
Csm Focsani
AET
AS Municipal SR Brasov
0 - 1
Miercurea Ciuc
FT
Acs Mostistea Ulmu
FC Dunarea Calarasi
FT
Acs Somuz Falticeni
CSM Ceahlaul Piatra Neamt
AET
CS Viitorul Daesti
Viitorul Pandurii Targu Jiu
AP
CSA Axiopolis Sport Cernavoda
Farul Constanta *
AET
CSC Ghiroda SI Giarmata Vii
ASU Politehnica Timisoara
FT
Csc Sanmartin
ACS Fotbal Comuna Recea
FT
Dacia Unirea Braila
Gloria Buzau
AET
FC Metaloglobus Bucuresti
1 - 2
Petrolul Ploiesti
FT
Veles Moscow
Ural
FT
FC Yenisey Krasnoyarsk
Spartak Moscow
AP
Tekstilshchik
Arsenal Tula *
FT
Chertanovo Moscow
FC Ufa
AP
Nizhny Novgorod
Khimki *
AP
Shinnik Yaroslavl
FK Akhmat *
FT
Krylya Sovetov Samara
FC Rotor Volgograd
AP
FC Orenburg
PFC Sochi *
FT
Dinamo Briansk
FC Tambov
October 21
FT
Cailungo
Cosmos
AP
Domagnano
Juvenes/Dogana *
FT
La Fiorita Montegiardino
SP Libertas
FT
Tre Fiori
SS Pennarossa
FT
AL Sahel SC
0 - 0
Al Bukayriyah
FT
Al Khaleej
1 - 0
Al Taee
FT
Al Shoalah
0 - 1
Jeddah
FT
Al Feiha
3 - 1
Al Najoom
FT
Najran SC
1 - 3
Al Jabalain
October 21
FT
Macva Sabac
1 - 2
FK Metalac
FT
FK IMT Beograd
Indjija
FT
FK Jedinstvo Rumenka
0 - 2
Vojvodina
FT
FK Smederevo 1924
Radnicki Nis
FT
FK Susica
0 - 2
FK Spartak Subotica
FT
Kabel Novi Sad
FK Radnik Surdulica
FT
Mladost Lucani
Dinamo Vranje
FT
Novi Pazar
Cukaricki
AP
Rad Beograd *
Kolubara
FT
Radnicki Pirot
0 - 2
Proleter
FT
Trayal Krusevac
0 - 2
TSC Backa Topola
AP
Vozdovac *
FK Graficar
FT
Partizan Beograd
Backa Backa Palanka
FT
Javor
FK Radnicki 1923
October 21
Postp.
FK Poprad
? - ?
Zeleziarne Podbrezova
October 21
Postp.
FK Slovan Galanta
? - ?
Slavia Tu Kosice
Postp.
Liptovsky Mikulas
? - ?
Spartak Trnava
Postp.
MFk Kezmarok
? - ?
Zlate Moravce
Postp.
MSK Slavoj Spisska Bela
? - ?
MSK Tesla Stropkov
Postp.
MSK Spisske Podhradie
? - ?
Trencin
Postp.
OFK Banik Lehota Pod Vtacnikom
? - ?
FC Rohoznik
Postp.
Osk Besenova
? - ?
Komarno
Postp.
Rovinka
? - ?
Zemplin Michalovce
Postp.
SK Bela
? - ?
Zilina
Postp.
TJD Pribelce
? - ?
Slovan Bratislava
October 21
FT
Radomlje
Tabor
Postp.
Nafta
? - ?
Fuzinar
AP
Brezice
Olimpija Ljubljana *
AET
Koper
Aluminij
October 21
FT
Villarrubia CF
0 - 1
UCAM Murcia
FT
Calvo Sotelo Puertollano
5 - 2
Udc Torredonjimeno
AP
Melilla *
Unionistas de Salamanca
October 21
FT
IFK Haninge BRB
Orebro
FT
IFK Luleaa
Team TG FF
FT
Landskrona BoIS
Lindome GIF
FT
FC Koeniz
Bavois
Postp.
FC Balzers
? - ?
Paradiso
October 21
FT
Al-Futowa
1 - 1
Al-Shorta
FT
Al-Horiyah
Al-Wahda
FT
Al-Jaish
Al-Ittihad
FT
Al-Karamah
Al-Horgelah
FT
Al-Sahel
Al-Wathbah
FT
Al-Taleiah
Jableh SC
FT
Hutteen
0 - 2
Tishreen
FT
Gumushanespor
Sancaktepe Belediyespor
FT
Hacettepe Spor Kulubu
Kahramanmarasspor
FT
Manisa Futbol Kulubu
Ergene Velimese Spor
FT
Sanliurfaspor
Hekimoglu Trabzon
Postp.
Sariyer
? - ?
Ankara Demirspor
FT
Usakspor
1 - 3
24 Erzincanspor
FT
Yeni Corumspor
Nigde Anadolu FK
FT
Zonguldak Komurspor
0 - 1
Amed Sportif
October 21
FT
Bak Spor Kulubu
Eyupspor
FT
Belediyesi Bodrumspor
0 - 0
Kirklarelispor
FT
Karacabey Belediye Spor
0 - 1
Van Spor Kulubu
FT
Pendikspor
1 - 1
1922 Konyaspor
FT
Sakaryaspor
Pazarspor
FT
Serik Belediyespor
Turgutluspor
FT
Sivas Belediye Spor
Karabukspor
October 21
FT
Fatsa Belediyespor
1 - 0
Payasspor
October 21
FT
Ahal
1 - 1
FC Energetik
FT
Altyn Asyr
7 - 1
FC Asgabat
FT
Merw
2 - 0
Nebitci
FT
Sagadam
0 - 0
Kopetdag Asgabat
October 21
FT
Polissya Zhytomyr
FC Kremin Kremenchuk
FT
FC Obolon Kiev
Ahrobiznes Volochysk
FT
FC Prykarpattia 1981
Nyva Ternopil
FT
Krystal Kherson
FC Hirnyk-Sport
FT
MFK Mykolaiv
0 - 0
Veres Rivne
FT
VPK-Ahro Shevchenkivka
Chornomorets Odessa
FT
Alians
Volyn
FT
Metalist 1925
2 - 1
FC Avanhard Kramatorsk
October 21
FT
Orlando City B
Richmond Kickers
FT
South Georgia Tormenta FC
New England Revolution II
October 21
FT
Pakhtakor Tashkent
Sogdiyona Jizzax
FT
Nasaf Qarshi
AGMK
FT
Mineros De Guayana
Yaracuyanos FC
FT
Deportivo Lara
Academia Puerto Cabello
FT
Huda Hue
Dak Lak
FT
CS. Dong Thap
1 - 0
XSKT Can Tho
FT
Dong Tam Long An
XM Fico Tay Ninh

LiveScore Table